Танилц: АН-аас нэр дэвшигчид урьдчилсан байдлаар тодорчээ

 Танилц: АН-аас нэр дэвшигчид урьдчилсан байдлаар тодорчээ

Нам, эвслүүд 2020 оны Их хурлын сонгуульд өрсөлдөх нэр дэвшигчдээ тодруулах хуулийн хугацаа маргааш дуусна. Тиймээс нам, эвслийн шат шатны байгууллага хуралдаж, нэр дэвшигчдээ тодруулахаар хугацаагаа товлоод буй.  Гэхдээ үүнээс өмнө нам дотроо нэр дэвшигчдийн нэрс эхний байдлаар тодроод байгаа аж. Тухайлбал, Ардчилсан намаас нэр дэвшүүлэх 76 хүний нэр урьдчилсан байдлаар гарчээ.

2. Архангай

  1.Д.Золжаргал- УИХ дахь Ардчилсан намын зөвлөлийн дарга

  2. Б.Болор- Сангийн сайд асан

  3. Н.Жаргалан- АН-ын Дэд дарга

2. Баян-Өлгий

                1.  Дакейн Мурат-УИХ-ын гишүүн

                 2. Буланы Бейсен- Монгол улсын гавьяат эмч

                 3. Рахметийн Гажайв- Барилгын инженер

3.Баянхонгор

                1. Д.Ганбат-УИХ-ын гишүүн асан

                2. П.Нүрзэд- Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн

                3. А.Адьяасүрэн-Ерөнхийлөгчийн орон тооны бус зөвлөх

4. Булган

                  1. С.Гал-Эрдэнэ

                  2. О.Батханд

5. Говь-Алтай

                   1. Ц.Оюундарь

                    2. О.Амгаланбаатар- Засаг дарга асан

6. Дундговь, Говьсүмбэр

                     1. Б.Наранхүү- УИХ-ын гишүүн

                   2. Р.Эрдэнэбүрэн- УИХ-ын гишүүн асан

7. Дорнод

                    1. У.Даш

                    2. Р.Бурмаа

8. Дорноговь

                      1. Д.Алтангэрэл- Неткапитал компанийн зөвлөх

                      2.Ө.Жадамбаа- Харилцаа холбооны зохицуулах газрын дарга асан

9. Завхан

                       1. З.Нарантуяа- УИХ-ын гишүүн

                       2. Я.Санжмятав-УИХ-ын гишүүн

10. Өвөрхангай

                        1. О.Алтангэрэл- Аймгийн Ардчилсан намын дарга

                        2. Г.Ганхөлөг- Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн

                        3. Л.Бат-Орших

11. Өмнөговь

                        1. Д.Бат-Эрдэнэ- УИХ-ын гишүүн асан /Ажнай/

                        2. Б.Бадраа- Засаг дарга асан

12. Сүхбаатар

                        1. Ж.Батсуурь- Засаг дарга асан

                        2. Н.Ганибал- Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн

13. Сэлэнгэ

                        1. Д.Эрдэнэбат- УИХ-ын гишүүн

                           2. Д.Үүрийнтуяа- Ерөнхийлөгчийн зөвлөх

                          3. С.Баярцогт- УИХ-ын гишүүн асан

14. Төв

                          1. Х.Тэмүүжин- Хууль зүйн сайд асан

                          2. Ц.Туваан- Ардчилсан намын дэд дарга

                          3. Эрдэнэсувд- Аймгийн Эрүүл мэндийн газрын дарга

15.  Увс

                          1. О.Цогтгэрэл- ТЭСО группын ТУЗ-ийн дарга

                          2.Ц.Одонтунгалаг-НИТХ-ын төлөөлөгч

                          3. Д.Цэндсүрэн- Аймгийн АН-ын дарга

  16. Ховд

                          1. Б.Пүрэвдорж-УИХ-ын гишүүн

                          2.  Д.Батцогт- УИХ-ын гишүүн асан

                          3.Н.Пунцаг

17. Хөвсгөл

                           1.Ч.Батцогт- Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн

                           2. Б.Баярмаа- Аймгийн АЭХ-ын тэргүүн

                           3.Х.Эрдэнэбаатар-Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн

18. Хэнтий

                           1. Ц.Оюунбаатар- Засаг дарга асан

                           2. Пүрэвхатан- Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн

                          3. Ж.Отгонбаатар- Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн

19. Орхон

                          1.М.Батчимэг-УИХ-ын гишүүн асан

                          2. Ц.Батхуяг- Аймгийн АН-ын дарга

                          3. Д.Өсөхбаяр- МоАХ-ындарга

20. Дархан-Уул

                        1. Н.Мөнхдаш- Бурхан халдун группын ерөнхийлөгч

                        2. Р.Булгамаа- Ерөнхийлөгчийн орон тооны бус зөвлөх

                        3. Д.Энхтуяа

21. Багахангай, Налайх, Багануур

                          1. Д.Алтанхуяаг- Ардчилсан намын хуулийн хэлтсийн дарга

                          2. Б.Мэдрээ- НИТХ-ын төлөөлөгч

22-23. Баянзүрх дүүрэг

                      1.Д.Ганхуяг

                       2. Б.Пүрэвдаваа- Засаг дарга асан

                       3. Ш.Ганчимэг

                       4.Б.Дэлгэрмаа

                       5.З.Энхболд

24. Сүхбаатар дүүрэг

        1. Р.Амаржаргал- АН-ын дэд дарга

        2. Л.Гантөмөр- УИХ-ын гишүүн асан

        3. С.Эрдэнэболд- АН-ын АЗХ-ны ерөнхийлөгч

25. Чингэлтэй дүүрэг

                       1. Ц.Баатархүү- Ардчилсан намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга

                      2. Г.Уянга- Ерөнхийлөгчийн зөвлөх

                      3. Г.Баярсайхан-УИХ-ын гишүүн асан

26. Баянгол дүүрэг

                      1.С.Эрдэнэ- АН-ын дарга

                      2. С.Одонтуяа- Засаг дарга

                       3. Г.Энхболд- БГД-ийн ИТХ-ын дарга

27-28. Сонгинохайрхан дүүрэг

                     1.  Ж.Амарсанаа- Эрүүл мэндийн дэд сайд асан

                     2.  О.Магнай- АН-ын нарийн бичгийн дарга

                     3.Б.Пунсалмаа- М-ойл группын гүйцэтэх захирал

                     4. Ш.Пүрэвдорж- УИХ-ын гишүүн асан

                     5. П.Цэцэгмаа- Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн

       29. Хан-Уул дүүрэг

                     1. П.Батчимэг

                     2. Б.Аруинболд

                    3.Ж.Баясгалан 

Холбоотой мэдээ

Leave a Reply

Таны и-мэйл хаягийг нийтлэхгүй. Шаардлагатай талбаруудыг *-р тэмдэглэсэн